IVECO dealer

komersiaauto.cz / IVECO dealer

Dakar 2013: Dvě Iveca v první desítce, De Rooy čtvrtý a Kuipers devátý

De RooyZávodníci týmuPetronas De Rooy Iveco, konkrétně Gerard de Rooy na vozidle Iveco Powerstar, Renè Kuipers na Iveco New Trakker Evolution 3 a Miki Biasion na Iveco New Trakker Evolution 2, obsadili v konečném hodnocení závodu Dakar 2013, ve výše uvedeném pořadí, čtvrté, deváté a třinácté místo.

Více zde

Na konci 14. etapy posledního úseku závodu Dakar 2013 dojel Gerard de Rooy na druhém místě, následován třetím Miki Biasionem. Nicméně tento skvělý výsledek už nijak neovlivnil celkové pořadí kategorie kamionů.
 
Gerardu de Rooyovi se svým Ivecem Powerstar uniklo místo na stupni vítězů o pouhé tři minuty. Tomuto nizozemskému jezdci se i přes obrovskou houževnatost a úsilí, které musel vynaložit, když se po celou dobu závodu vyrovnával s řadou strastí a nesmírně náročným prostředím, nepodařilo obhájit loňské vítězství a musel se tentokrát spokojit se čtvrtým místem.
 
De Rooy prokazoval kvality týmového lídra již od startu, když zvítězil v prvních třech etapách, ke kterým v průběhu závodu přidal ještě další tři etapová vítězství.
 
De Rooy Dakar 01 Dakar 02
Jeho stájový kolega Miki Biasion mnohokrát dokázal, že je týmovému lídru zdatným sekundantem a svým celkovým třináctým místem potvrdil, jaký výrazný skok v celkovém žebříčku učinil, když se po prvních etapách pohyboval někde v polovině tabulky.
 
Také Renè Kuipers svým devátým místem v celkovém pořadí zaznamenal skvělý návrat na výsluní a své vystoupení komentoval slovy: „Dakar 2013 byl můj první závod v kategorii kamionů a musím říci, že to pro mne byla úžasná zkušenost. Obrovské ocenění si také zaslouží vozidlo New Trakker, které jsem měl potěšení řídit. Tento zážitek bych si opravdu chtěl ještě zopakovat.“
 
Svou účast zhodnotil také zkušený veterán dakarské rallye italský jezdec Miki Biasion: „Letošní závod byl opravdu velice těžký, zejména jeho první část, kdy jsme se museli vypořádávat s pískem a členitým terénem. Ve chvílích, kdy čelíte takto nesmírně náročným situacím, rozhoduje především týmová práce. Začátek jsem měl poněkud smolný, když jsem nabral časovou ztrátu, ale i tak jsem bojoval až do konce, stejně jako celý tým, abychom pro týmové barvy urvali aspoň nějaké místo na stupních vítězů. I když se nám to nepodařilo, vím, že jsem pro to učinil maximum.“
Vedoucí jezdec De Rooy neskrýval své zklamání, když prohlásil: „Měli jsme perfektní vozy, jezdci byli také výborně fyzicky připraveni, vytvořili jsme skutečně sehraný tým, a přesto jsme skončili bez medaile. Nevím, co bych ještě k tomu dodal.“
 
Přesto všechno se díky jedinečné týmové práci podařilo posádkám dvou vozů reprezentujících značku Petronas De Rooy Iveco dostat do první desítky v celkovém hodnocení kategorie kamionů. Vozidla Iveco potvrdila i na letošní rallye Dakar své ideální vlastnosti pro jízdu v extrémních terénních podmínkách i optimální parametry k uplatnění jejich vysoké energické účinnosti.
 
Jihoamerická trať svou náročností a nástrahami se ukázala jako vskutku jedinečné prostředí, kde vozidla i piloti museli prokázat notnou dávku odvahy, rychlé reakce i schopností řešit nečekané problémy na dlouhých cestách plných různých překážek, včetně pouštního terénu, skalnatých úseků, písečných dun a nepříznivého počasí, kvůli němuž byli pořadatelé nuceni zrušit dvě etapy.
 
Právě proto tato rallye, vedoucí přes tři jihoamerické země, představuje pro firmu Iveco výbornou příležitost otestovat si své výrobky v extrémně náročných terénních podmínkách. Výsledky dosažené na závodě Dakar potvrzují vynikající spolehlivost, odolnost a výkonnost vozů značky Iveco.
 
Rallye Dakar se každoročně těší mimořádnému zájmu milionů fanoušků a je považována za nejvýznamnější terénní závod na světě. Letošní ročník byl odstartován v Limě, hlavním městě Peru, odkud pokračoval přes území Argentiny až do svého cíle v Santiagu de Chile, kterého závodnící dosáhli 20. ledna 2013. Tuto trať v délce asi 8000 km pořadatelé rozdělili do čtrnácti etap.
 

Stralis MY 2016

Stralis 09

Stralis MY 2016

HI MATIC

HI MATIC 

      !!! NOVINKA !!!

Van of the Year 2015

 Van of the Year 2015

Více foto uvnitř

TAKÉ NABÍZÍME

montáž přídavného pneumatického pérování

Pérování

Firestone

Více zde

Dolní navigace