IVECO dealer

komersiaauto.cz / IVECO dealer

Dakar 2014 - Iveco a De Roy na druhém místě

De RooyDruhé místo pro Iveco a pro řidiče Gerarda De Rooy za volantem Powerstar v letošním ročníku Dakaru 2014. Holandský závodník, který bojoval až do poslední chvíle závodu, svedl na konci vyčerpávající boj o nejvyšší stupeň vítězů, než ho předběhl ruský kolos Kamaz, který řídil Karginov.

Více zde

Po překonání jedenácté etapy již Gerard De Rooy nebyl schopen předstihnout svého soupeře, a tak velice těsně, o tři minuty, minul možnost zopakovat svůj úspěch dosažený v prestižní dakarské rallye v roce 2012, a to i přes ohromnou vytrvalost a odolnost, kterou prokazoval až do konce letošního závodu.

 
Další členové týmu Petronas De Rooy Iveco se rovněž velice dobře umístili: Holanďan Hans Stacey, který závodil s vozem Iveco Trakker Evolution, dosáhl sedmou příčku v pořadí, Španěl Pep Vila získal desáté a Francouz Jo Adua 22. místo, oba za volantem Iveco Trakker Evolution 2.

Bezprostředně po poslední etapě Dakaru 2014 řekl Gerard de Rooy: „Byla to velice těžká zkouška. Nebyl to ale dobrý nápad odstartovat nákladní a osobní automobily najednou. V loňském roce to bylo stejné, a my jsme na to tehdy upozorňovali organizaci A.S.O. (Amaury Sport Organisation). Nakonec jsem ale udělal vše, co bylo v mých silách. Doufal jsem, že to bude stačit. Přinejmenším můžeme být velice spokojeni s týmem, našimi nákladními vozy Iveco a se svým výkonem.“
 
Kromě konečného výsledku závodu je ovšem důležité, že všechny vozy Iveco, které odstartovaly na začátku ledna z Rosaria, překročily cílovou čáru ve Valparaiso: tento vynikající výsledek potvrzuje spolehlivost, výkonnost a životnost vozidel, které se účastnily závodu v Dakaru. Tyto vozy, speciálně vyrobeny tak, aby byly schopny se přizpůsobit extrémním podmínkám životního prostředí v průběhu rallye, představují optimální vozidla zásluhou vysoké efektivity a spolehlivého výkonu.

V průběhu tří let napsala společnost Iveco kus dějin nejslavnější rallye na světě: vítězství v roce 2012, dobré umístění tří řidičů v roce 2013, z nichž dva skončili v první desítce, a
druhé místo v roce 2014 dosažené na trase dlouhé 10 000 km.
Závod Dakar 2014 byl obzvláště těžkou a náročnou zkouškou pro Iveco, které tak potvrdilo
znamenitý výkon svých vozidel, protože letos byla každá jednotlivá součást vozů podrobena extrémní zátěži.
 
Vozidla, která se zúčastnila dakarského závodu v roce 2014, byla vybavena motory Cursor 13, se zdvihovým objemem 13 litrů, o výkonu 900 HP a maximálním točivém momentu 3 800 Nm při 1 100 ot./min. Vysoký výkon, rychlá odezva na zatížení, maximální odolnost a spolehlivost jsou hlavními charakteristikami těchto motorů, které využívají stejnou technologii, jakou dnes zavádí Iveco pro své motory Euro 6 v řadě těžkých nákladních vozidel.

Dakar, nejvýznamnější světový závod v oblasti off-road rallye, která každý rok přitahuje pozornost milionů fanoušků, odstartoval 5. ledna z Rosaria v Argentině a skončil v sobotu 18.
ledna ve Valparaiso v Chile. Letošní ročník představoval nejdelší dakarskou trasu od chvíle, kdy tento závod začal v Jižní Americe. Trasa pokrývá celkem více než 9 000 km, z nichž 5 000 představovaly speciální zkoušky. Celkem bylo 13 etap potřebných k dosažení chilského přístavu Valparaiso a cestou bylo nutno překonat nejvyšší hory v Andách v Bolívii. V letošním roce Dakar opět ukázal, že je výzvou k prokázání odolnosti, jež se do značné míry určuje podle spolehlivosti a výkonu závodního vozidla.

Chcete-li získat další informace, prosím podívejte se na
www.iveco.com/Dakar, kde budete mít také přístup ke všem fotografickým materiálům, které jsme shromáždili v průběhu této události.
 
 
Iveco na Dakaru od roku 1982

Historie Paříž–Dakar se začala psát v roce 1977, ale teprve v roce 1980 rallye se jí poprvé zúčastnily nákladní vozy. V roce 1982 začalo dakarské dobrodružství rovněž pro Iveco, které se vydává na dlouhou cestu plná nezapomenutelných momentů a mimořádných výsledků. Tato zkušenost, kdy se Iveco podílelo na závodě nejdříve pouze jako technický partner, vedla postupně k jeho účasti na jihoamerické rallye v roce 2011, kdy již Iveco vystupovalo jako oficiální výrobce.

V roce 2012 dosáhlo Iveco nedůležitějšího výsledku s Gerardem De Rooy a jeho týmem, který obsadil 1., 2. a 6. místo v celkovém pořadí. To je výkon, který si všichni nadšenci tohoto závodu budou dlouho pamatovat.

Stralis MY 2016

Stralis 09

Stralis MY 2016

HI MATIC

HI MATIC 

      !!! NOVINKA !!!

Van of the Year 2015

 Van of the Year 2015

Více foto uvnitř

TAKÉ NABÍZÍME

montáž přídavného pneumatického pérování

Pérování

Firestone

Více zde

Dolní navigace