IVECO dealer

komersiaauto.cz / IVECO dealer

DAKAR 2017

 Členové týmu IVECO se opět umístili mezi nejlepšími závodníky nejtěžší rallye na světě

 

Dakar 03 Gerard de Rooy z týmu PETRONAS De Rooy IVECO, který usedl za volant vozu IVECO Powerstar s číslem 500, se umístil na konečném třetím místě. Tento závodník má za sebou téměř 9 000 kilometrů velmi obtížných cest vedoucích mnoha státy Jižní Ameriky.

Více zde

Sobotní, dvanáctá, etapa závodu ukončila 39. ročník Rallye Dakar. Nejtěžší rallye na světě byla zakončena poslední rychlostní zkouškou v délce 64 kilometrů, která vedla do města Río Cuarto.

Gerard de Rooy, vedoucí týmu PETRONAS De Rooy IVECO a vítěz Rallye Dakar v roce 2012 a 2016, se umístil na třetím místě. Závodník vozu IVECO Powerstar se během posledních dvou týdnů potýkal nejen s náročným terénem, ale také se silnými soupeři.

 

Tento holandský závodník se držel v čele soutěže během několika etap, ale bohužel několikrát píchl a propadl se na nižší pozice. Nadměrná prašnost a omezené možnosti předjet soupeře nakonec zmařily jeho pokusy o převzetí vedení. Díky výbornému výkonu nákladního vozu IVECO se ale tomuto závodníkovi podařilo uspět a získat celkové třetí místo v soutěži. Gerard de Rooy ztratil na vítěze letošního ročníku Rallye Dakar Eduarda Nikolaeva 41 minut a 19 sekund.

 

Ton van Genugten a Wuf van Ginkel, kteří usedli za volant vozů IVECO Trakker, uvízli na šest hodin v bahně. Přesto se jim během společné jízdy v posledních etapách závodu podařilo posunout na přední pozice.

 

Van Genugten se závodním číslem 507 skončil na 16. místě se ztrátou téměř sedm hodin. Van Ginkel dorazil na 17. pozici, ale utrpěl více než osmihodinovou ztrátu.

 

Federico Villagra, který také usedl do vozu IVECO Powerstar, dokončil Rallye Dakar 2017 na čtvrtém místě. Bohužel se mu nepodařilo zopakovat úspěch z minulého ročníku a jistě se bude v dalším vydání soutěže snažit o splnění svého snu - vyhrát jednu celou etapu. Není ale pochyb o tom, že tento argentinský závodník během druhého roku spolupráce se společností IVECO dokázal, že má velké nadání.

Celková klasifikace – Dakar 2017

1. Eduard Nikolaev (Kamaz)                          27 h 58 m 24 s

2. Dmitry Sotnikov (Kamaz)                                +18 m 58 s

3. Gerard de Rooy (IVECO)                                           +41 m 19 s

4. Federico Villagra (IVECO)                           +1 h 00 m 04 s

5. Airat Mardeev (Kamaz)                                  +2 h 26 m 50 s

-----------

16. Ton van Genugten (IVECO)                               +6 h 58 m 03 s

17. Wuf van Ginkel (IVECO)                            +8 h 19 m 48 s

Dakar 01 Dakar 02 Dakar 03 Dakar 04

 

Stralis MY 2016

Stralis 09

Stralis MY 2016

HI MATIC

HI MATIC 

      !!! NOVINKA !!!

Van of the Year 2015

 Van of the Year 2015

Více foto uvnitř

TAKÉ NABÍZÍME

montáž přídavného pneumatického pérování

Pérování

Firestone

Více zde

Dolní navigace