Historie Komersia Auto

komersiaauto.cz / O firmě / Historie Komersia Auto

Firma KOMERSIA AUTO patří již více než 20 let k největším dodavatelům nákladních vozů na český trh. Po založení firmy KOMERSIA v.o.s v roce 1990, která se zabývala hlavně dovozem ojetých vozů na v té době nenasycený český trh, padla volba na značku IVECO, které je firma věrná dodnes. V roce 1992 byla podepsána dealerská smlouva přímo s IVECO TORINO S.p.a a započal dovoz nových vozů přímo od výrobce. Protože však se tato činnost stále více rozrůstala, byla založena nová společnost KOMERSIA AUTO s.r.o., která se již výhradně zabývala prodejem a servisem vozů IVECO. Neustálý nárůst prodejů a nutnost zajistit moderní servisní služby, si vyžádaly vybudování nového servisního a prodejního centra v Loděnici u Berouna, které bylo uvedeno do provozu na jaře roku 1999. Postupně se společnost dále rozšiřovala a vytvořila formou dceřiných společností síť prodejně servisních míst po západních Čechách – Plzeň / Chomutov a Cheb – samostatný subdealer. Dalším kvalitativním skokem ve vývoji společnosti bylo dokončení jednoho z nejmodernějších středisek IVECO v Nýřanech u Plzně v červnu 2008.

V tomto středisku jsme souběžně s prodejem a servisem vozů IVECO rozběhli dealerství FORD, kompletní prodej osobních i užitkových vozů včetně servisu.

Koncem roku 2012 byla podepsána prodejní a servisní smlouva s FIAT ČR pro užitkové vozy FIAT PROFFESIONAL, která byla rozšířena i pro Komersia West od ledna 2014.

 

Do skupiny KOMERSIA GROUP patří od roku 2009 půjčovna osobních a užitkových vozidel ORANGE RENT CAR se sídlem v Praze Braníku.

 

V současné době celá skupina  zaměstnává  120 vyškolených a kvalifikovaných pracovníků s ročním obratem 800 milionů Kč. Do dnešního dne skupina dovezla a prodala více jak 6.000 nových a ojetých vozů IVECO.
 

 

CHRONOLOGIE

1990 -  založení Komersia Praha v.o.s -  dovoz ojetých vozů 
1992 - podepsán kontrakt na prodej a servis vozů IVECO s IVECO Spa. Torino
1994 - založena KOMERSIA AUTO s.r.o – pouze pro činnosti spojené s prodejem a servisem vozů IVECO
1999 -  Otevřen prodejně-servisní komplex v Loděnici u Berouna
2001 -  Vstup do firmy Libra v Chomutově, přejmenována na KOMERSIA  NORD
2001 -  Rekonstrukce vlastního objektu – sídlo firmy v Pikovické, Praha 4
2004 -  Převzetí firmy West Auto – dealer v Plzni, přejmenována na KOMERSIA WEST s.r.o.
2004 -  spolupráce s firmou Kern Cheb – subdealer
2008 -  otevřen nejmodernější prodejně-servisní komplex KOMERSIA WEST v Nýřanech u Plzně / současně otevření dealerství FORD /

2009 -  převzetí půjčovny osobních a užitkových vozidel ORANGE RENT CAR
2009 -  Duben 2009 otevřeno nové servisní středisko FORD v Plzni Skladové ul.

2012 - podepsaná smlouva na autorizovaný servis a prodej užitkových vozů FIAT Professional

2014 -  Komersia West v Nýřanech se stává autorizovaným servisem Fiat Proffersional s možností prodeje nových vozů /subdealer KA /

2017 -  v dubnu tohoto roku se majitelem firmy stává IVECO S.p.A. Torino 

Stralis MY 2016

Stralis 09

Stralis MY 2016

HI MATIC

HI MATIC 

      !!! NOVINKA !!!

Van of the Year 2015

 Van of the Year 2015

Více foto uvnitř

TAKÉ NABÍZÍME

montáž přídavného pneumatického pérování

Pérování

Firestone

Více zde

Dolní navigace