STRALIS X-WAY

komersiaauto.cz / STRALIS X-WAY

 IVECO představuje nový nákladní vůz pro stavebnictví Stralis X-WAY

s nejvyšším užitečným zatížením ve své třídě a špičkovou technikou pro využití paliva

Zcela nová řada určená pro profesionální a stavební přepravní mise rozšiřuje širokou nabídku značky IVECO - Stralis X-WAY je perfektní pro nasazení na silnicích, kde je potřebná pohyblivost, i v lehkém terénu.

 

IVECO představilo nové vozidlo ve své madridské výrobní továrně při příležitosti odevzdání zlaté medaile v programu World Class Manufacturing.

 

Madrid 5. června 2017

Stralis X-WAY 

2. června se v madridské továrně IVECO konalo odevzdání zlaté medaile v rámci programu World Class Manufacturing, za přítomnosti Sergia Marchionneho, předsedy CNH Industrial, Richarda Tobina, který je na pozici CEO CNH Industrial a správní rady společnosti. 

 

Tato důležitá událost s sebou přinesla možnost prohlédnout si zcela nové vozidlo, které přijde na evropské trhy v září.  IVECO se připravuje na uvedení nákladního vozu Stralis X-WAY, který zvyšuje úroveň vozidla pro stavebnictví a pyšní se nejvyšším užitečným zatížením ve své třídě, kombinujícím efektivitu využití paliva vyvinutou v IVECO a bezpečnostní technologie se zvýšením robustnosti podvozku této značky.

 

Pierre Lahutte, prezident značky IVECO, uvedl: „Stralis X-WAY je průkopníkem na poli dopravních úkolů, které mají velice specifické požadavky. Je navržen pro použití jak na cestách, tak i pro pohyblivost v lehkém terénu. Náš nový X-WAY spojuje podvozek legendárního modelu Trakker s veškerými úspornými vlastnostmi spotřeby paliva modelu Nový Stralis. Nabízí veškeré benefity výkonu a pohodlí našich nejvyspělejších nákladních vozidel dálkové dopravy, jakým je nejnovější model XP, dohromady s robustností našich nejhouževnatějších terénních vozidel. X-WAY přináší našim zákazníkům jistotu, že při svých přepravních úkolech lehce zvládne „poprat se“ s nerovnými cestami a obtížnými podmínkami stavenišť. Vysoká produktivita, bezpečnost a vynikající TCO při dopravních úkolech s vyššími nároky na trakci: to mohou naši zákazníci očekávat od našeho zbrusu nového vozidla.“

 

Stralis X-WAY posouvá hranice v oblasti výjimečně nízké pohotovostní hmotnosti, která v kombinaci s robustním podvozkem zajišťuje nejlepší užitečné zatížení na trhu v této kategorii, ve verzi Super Loader (SL)  podvozku 8x4 dosahuje  pohotovostní hmotnost pouhých 9 tun – nejnižší v celém odvětví.

 

Široká nabídka vysoce výkonných motorů dostupných ve třech zdvihových objemech (9, 11 a 13 litrů) nabízí řešení pohonu vhodné pro každou misi – všechny motory přinášejí výjimečnou kombinaci hospodárnosti paliva a dynamiky. Technologie motoru HI-SCR bez EGR a bez nucené regenerace dramaticky snižuje emise, zvyšuje efektivitu využití paliva a snižuje náklady na údržbu vozidla. Je určen především pro stavební přepravní mise, které se často konají v městských prostředích, kde jsou systémy s EGR postihovány tvorbou sazí. Absence EGR  přináší navíc benefit v rámci vyššího užitečného zatížení, protože odstraňuje zbytečná kila.

 

Moderní technika, dlouhé servisní intervaly a odolnost na silnici u nového Stralise X-WAY mají za následek úctyhodné úspory v rámci nákladů na údržbu. K další úspoře přispívá nový brzdový systém integrující kotoučové brzdy a SEB pro úsporu obložení brzd. Když tyto faktory přičteme k výjimečné hospodárnosti paliva, získáme excelentní celkové náklady na vlastnictví.

Technika snižující spotřebu paliva zahrnuje  například HI-CRUISE a SMART komponenty motoru, které přispívají ke snížení spotřeby paliva o 11,2 %, potvrzené vedoucí světovou společností v oblasti technických služeb TÜV SÜD na silničním nákladním vozidle XP.

 

Modulární koncept vozidel orientovaný na dopravní úkol u nového Stralise X-WAY přináší absolutní flexibilitu v přizpůsobení se specifickým požadavkům na nástavby. Nabízí výběr tahačů a podvozků k dostavbě, variant náprav, variant pérování, vybavení vozidla, kombinací motorů a převodovek, hydropohon přední nápravy Hi-Traction, širokou nabídku pomocných pohonů pro velký rozsah od silničních do terénních nasazení. Široký výběr vlastností a komponent, konstrukční pevnost a nízká pohotovostní hmotnost z něj činí vozidlo, které může být nakonfigurováno pro široké spektrum misí.

 

Stralis X-WAY nabízí výběr z denních kabin AD spací kabinu AT s nízkou nebo střední střechou a pro absolutní komfort spací kabinu AS, který byla navržena pro řidiče v mezinárodní dopravě u Nového Stralisu XP. Řidiči se tak budou cítit stejně pohodlně a bezpečně při delších cestách na silnici i při kratších  jízdách při nakládce nebo vykládce na staveništi.

Vozidlo je vyráběno v továrně IVECO v Madridu, první výrobní továrně společnosti CNH Industrial Group, která získala Zlatou úroveň v rámci World Class Manufacturing programu, jednoho z nejvyšších standardů pro integrovaný management výrobních továren a procesů.

Stralis X-WAY bude k dispozici v dealerstvích IVECO v celé Evropě od září 2017. Mezinárodní uvedení na trh pro veřejnost proběhne v rámci 14. ročníku přehlídky vozidel pro městskou a silniční dopravu Solutrans, která se koná od 21. do 25. listopadu v rámci Eurexpa v Lyonu. Stralis X-WAY bude soutěžit o prestižní ocenění „Truck of the Year 2018“.

Stralis MY 2016

Stralis 09

Stralis MY 2016

HI MATIC

HI MATIC 

      !!! NOVINKA !!!

Van of the Year 2015

 Van of the Year 2015

Více foto uvnitř

TAKÉ NABÍZÍME

montáž přídavného pneumatického pérování

Pérování

Firestone

Více zde

Dolní navigace